Новини. Події

04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...

Детальніше...

26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги  
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії.  ...

Детальніше...

25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

До "Асканії" повернувся Фальц-Фейн

27.10.2009

Цей день у селищі заслужено вважали святковим вихідним. Сотні дітлахів з прапорцями у руках, звичайні робочі з неприхованим почуттям гордості за свою малу батьківщину та літні люди, які від своїх батьків чули про благородні починання родини Фальц-Фейнів, завмерли в очікуванні на власні очі побачити земляка, яким пишається вся Україна. «Кажуть, везли аж зі стрлиці...Ніби важить півтонни... Виготовлений з бронзи...», — перешіптуються між собою люди навколо прихованої тканиною скульптури.

Для кожного з них сам заповідник уже давно став пам'ятником, який на все життя увіковічив родину Фальц-Фейнів. А встановлення монумента — данина пам'яті та можливість бодай у такий спосіб повернути на історичну батьківщину відомого земляка Фрідріха Едуардовича.
— Для нас, місцевих, відкриття цього пам'ятника — далеко непересічна подія, — розповідає кореспонденту «НД» корінна жителька селища Ольга Кравченко. — Ми любимо та шануємо заповідник та його засновника.

Присутній на відкритті заступник Голови ВР України Микола Томенко не приховував гордості за існування в Україні такого унікального заповідника: «Скажу відверто: ми не перемогли у конкурсі «7 нових природних чудес світу» справедливо. У селищі недостатньо розвинена інфраструктура: туристичні комплекси, готельна мережа тощо. Але і влада, і звичайні люди роблять усе можливе, аби якомога швидше змінити ситуацію. Мрію, що вже незабаром «Асканія-Нова» стане популярним серед так званих маршрутів вихідного дня. Усі разом: влада, науковці, мешканці селища зробимо так, що кожен іноземець, побувавши тут бодай раз, закохався в «Асканію» на все життя».

— За минулий рік наш заповідник відвідали більше 135 тисяч туристів. Звісно, це ще не той показник, якого б хотілося, але зрушення вже відчутні, — говорить директор біосферного заповідника «Асканія-Нова» Віктор Гавриленко. — Українці пишаються та шанують наш край, а присутність тут керівників країни дає оптимістичні прогнози.

Цікаво, що автор бронзової композиції родом не з Ліхтенштейну (де нині живе родина Фальц-Фейнів) і не з України. Це відомий російський скульптор, заслужений художник Росії Дмитро Тугаринов.

— Над роботою я працював у Москві, Києві та Асканії-Новій. Цей копіткий процес розпочався ще 2002 року, — розповів скульптор. — Для мене честь бути автором композиції такій людині!

Вадим Лубчак (Новий день.- №43 (4881).- 22.10.2009.)


 

 





Екологічний календар