Новини. Події

04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...

Детальніше...

26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги  
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії.  ...

Детальніше...

25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Заповідник на голодному пайку

30.10.2012

Голодна смерть загрожує мешканцям національного біосферного заповідника «Асканія-Нова» через витівки українських чиновників. До зими рідкісним птахам та копитним, що тут живуть, треба купувати соковиті й концентровані корми, і гроші на це у заповідника є: завдяки платні за проведення екскурсій і продажу тварин у колекції в нашій країні й за рубіж, нинішнього року «Асканія» заробила близько восьмисот тисяч гривень. Але…витратити їх не може.
— Щойно провели тендери на закупівлю пального та кормів, і треба розраховуватися з постачальниками. Тільки концентрованих кормів нам потрібно 230 тонн, однак завезли тільки половину. І навіть за цю половину не віддали належні гроші, бо управління Державного казначейства України у Чаплинському районі не пропускає платежів, мотивуючи їх блокування введенням обмежень на використання коштів зі спецрахунків бюджетних установ, — обурений директор національного біосферного заповідника «Асканія-Нова» Віктор Гавриленко. — Для заповідника таке зволікання дуже небезпечне: ще кілька тижнів — і соковиті корми або взагалі не можна буде придбати, або їхня ціна злетить до небес — не забуваймо, що на півдні досі не закінчилася посуха. До того ж, затягування розрахунків із постачальниками тягне за собою сплату пені, а у нас немає можливості платити ще й за те, що державні фінансисти перешкоджають роботі. Нестача кормів за­грожує загибеллю рідкісних тварин, і за це хтось понесе карну відповідальність. Офіційні листи із відповідним застереженням уже скеровані до Національної академії наук України та Херсонської облдержадміністрації.
У випадку з заповідником наші можновладці зайняли позицію «сам не гам — іншому не дам». Влада вочевидь не може профінансувати витрати «Асканії» на пальне для техніки й корми для її звірини: на все про все казна асигнує лише сімдесят тисяч гривень на рік при потребі у кілька разів більшій. Заповідник не просить збільшення фінансування, а заробляє необхідні гроші самотужки, і йому ще й нахабно заважають їх використовувати, наче науковці збираються пустити гроші на бенкети з чорною ікрою та шампанським, а не на життєво важливі потреби. Словом, не держава, а якийсь театр абсурду.

Сергій Яновський (Новий день. – №43 (5037). – 18.10.2012) 





Екологічний календар