04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...
26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії. ...
25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...
Національний природний парк «Олешківські піски» створений недавно, але кількість бажаючих відвідати його територію невпинно зростає. Своєю унікальністю та неповторністю він приваблює туристів та науковців не тільки з України, а навіть з Європи. Як повідомила завідувач відділу еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою парку Алла Лазарева, у червні вчені Варшавського університету (Польща), Національного парку Корос-Марос (Угорщина), університету Святого Іштвана (Угорщина), Стокгольмського університету (Швеція), музею Природи в Шегеді (Угорщина), Київського національного університету їм. Тараса Шевченка, Одеського університету імені І.І. Мечникова, Інституту ботаніки імені М. Г. Холодного НДНУ, Херсонського державного університету провели міжнародну експедицію курганами та заповідниками півдня України. Маршрут експедиції проліг і через «Олешківські піски», де науковці вивчали флору.
Побувала в Національному природному парку і екскурсійна група журналістів, які брали участь у ІІІ Міжнародному туристичному форумі, що проходив у Скадовську.
На території науково-дослідного природоохоронного відділення «Раденське» телеканал СТБ знімав реалїті-шоу «Кохана, ми вбиваємо дітей!». У цій же місцині для студентів Херсонського державного університету науковці парку проводять екскурсії по екологічній стежці «Олешківською пустелею». Вони знайомлять студентів з рослинним та тваринним світом Херсонщини. Національний парк має величезну природну, духовну, наукову, естетичну, рекреаційну та історико-культурну цінність. Він стабілізує екологічну безпеку в регіоні та сприяє збереженню біологічного та ландшафтного різноманіття піщаних масивів. Своїм девізом співробітники «ОлешкІвських пісків» обрали вислів: «боротьбу за охорону природи не можна програти!». Напередодні професійного свята — Дня працівників природно-заповідної справи — Міністерство екологи та природних ресурсів України привітало працівників національного природного парку «Олешківські піски» й побажало їм успіхів та сміливості відстоювати право природи на життя.
Анатолій Яїцький (Новий день. - №29 (5076). - 18.07.2014)