Новини. Події

12.05.2024
Втрати у заповіднику Асканія-Нова
Вже давно не було новин з біосферного заповідника «Асканія-Нова», який досі в складі територій ...

Детальніше...

05.05.2024
Ворог знищує українські ліси
Всі знають як виглядають українські міста після місяців боїв та артилеристських протистоянь – це ...

Детальніше...

26.04.2024
Пересохле водосховище знову стає водоймою
На територію, де раніше було Каховське водосховище прибуває вода, такі висновки можна зробити за останніми ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Де посадити молодий ліс?

17.10.2011

Якщо не засаджуватимемо молодим лісом яри, балки та інші малодоступні місця, непридатні для вирощування сільгоспкультур та іншого господарського використання, то згодом можемо розпрощатися з цілющим повітрям, мисливством та відпочинком на лоні дикої природи. В Горностаївському районі, наприклад, щорічно площа молодого лісу збільшувалася до 20 гектарів, а в наступному році вона може... скоротитися до критичної межі.
Чому так сталося, більше знає лісничий Горностаївського лісництва ДП «Каховське лісове господарство» Дмитро Фєлічкін. «Всебічно вивчили питання розширення лісових угідь, дійшовши висновку, що в районі під майбутній ліс можна відвести майже 300 гектарів пошкодженої ерозією землі. Нас у цьому важливому питанні всебічно підтримала районна влада, а в Херсоні одна зі служб... «зарубала». Та на півдорозі ми не зупинимося! Адже йдеться не лише про збільшення лісових масивів, а й про чисті легені степового краю!».
На думку лісівників, причина полягає зовсім в іншому. Можливо, хтось із товстосумів поклав око на мальовничі балки та яри. А коли буде дозволена купівля-продаж землі, то грошовиті пани дадуть про себе знати!
Чомусь у Херсоні не взяли до уваги й те, що горностаївські лісівники володіють багаторічним досвідом вирощування лісу. З кожним роком гостріше дається взнаки проблема несанкціонованої вирубки акацій, гледичії, маслин, тополь і верб у лісосмугах. Якщо це варварство не припинити, то майбутні покоління можуть опинитися в спекотній пустелі!

Микола Гурепко (Новий день. - №42 (4984). - 13.10.2011)

Екологічний календар