Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Зазимували лебеді на Джарилгачі

12.02.2013

Понад пять тисяч лебедів та качок зазимували цього року на чорноморському узбережжі Херсонщини, завдячуючи тому, що мілини в Джарилгацькій, Тендрівській та Ягорлицькій затоках не замерзли. Січневий огляд місць зимівлі співробітниками Чорноморського біосферного заповідника дозволив дійти висновку, що загалом птахи почуваються добре. А випадки їх загибелі якщо і є, то вони лише поодинокі.
- Штучної підгодівлі ті ж лебеді зазвичай не потребують - для виживання взимку їм потрібно лише, щоб прибережна частина моря була вільна від криги. Тоді з глибини у 0,7-1 метр вони зможуть діставати свій корм і спокійно дочекатися тепла. А от холодні зими з тривалим льодоставом для цих красивих птахів, які вчасно не відлетіли у теплі краї, - справжня трагедія. У середині 1980-х була одна подібна зима, і тоді загинули тисячі білих лебедів, - доповнив старший науковий співробітник Чорноморського біосферного заповідника Дмитро Черняков.
Утім, мешканцям прибережних сіл та міст Херсонщини і зараз трапляється нагода допомагати знесиленим птахам, які через хворобу чи травму не можуть самостійно добувати їжу. Нещодавно українські ЗМІ облетіла історія про родину зі Скадовська, котра до весни прихистила у себе лебедя - його знайшли біля берега Джарилгацької затоки, коли той відбивався від зграї голодних собак.

Сергій Яновський (Новий день. - №6 (5053). - 07.02.2013)





Екологічний календар