04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...
26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії. ...
25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...
Одним із стратегічних напрямів збереження біорізноманіття в Україні є розбудова національної екологічної мережі (екомережі) України. Згідно із Загальнодержавною програмою, площа територій та об'єктів природно-заповідного фонду у 2015 році має складати 10,4% від загальної площі території України (зараз близько 6%). Це означає, що і в майбутньому об'єкти природно-заповідного фонду лишатимуться відокремленими один від одного і за винятком Карпат та подекуди Поліського регіону практично не матимуть природного зв'язку між собою. Суттєво усунути цей недолік може створення екологічних коридорів, передбачених українським законодавством.
На жаль, до цього часу практична реалізація коридорів затримувалася в силу різних причин, тому Державна служба заповідної справи підтримала проект «Реалізація транскордонного екологічного зв'язку в Українських Карпатах», спрямований на розробку та створені двох транскордонних екокоридорів у Львівській та Чернівецькій областях. Ці екокоридори поєднують Національний природний парк (НПГ «Сколівські Бескиди», Ужанський НПП і Регіональний ландшафтний парк«Надсяння» вУкраїні з національними парками «Бещадський», «Чісна Ветліна» та «Долина Сяну» в Польщі, а такои Вижницький НПП з Національним парком «Ванаторі-Нямц» у Румунії. Ці парки та екокоридори і дуже важливими для збереження популяцій ведмедів, зубрів, рисі та інших видів флори та фауни в регіоні.
Проект успішно виконав своє завдання, а до того ж поділився дуже важливим досвідом створення перших екокоридорів в Україні з іноземними та українськими спеціалістами, підготувавши публікацію українською та англійською мовами посібника який, сподіваємося, сприятиме прискоренню процесів створення нових екокоридорів.