04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...
26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії. ...
25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...
Сучасні фінансова, екологічна, соціальна глобальні кризи свідчать про системну світоглядну кризу світової спільноти. Науковці, філософи дійшли до розуміння необхідності зміни світоглядних, науково-методологічних засад пізнання розвитку складних соціоприродних, соціотехнічних систем, агломерацій з їхніми інфраструктурами життєзабезпечення.
Пошуки нових науково-філософських концепцій, підходів, адекватних викликам сучасній системній кризі, визначили нову постнеокласичну парадигму - синергетичну, яка вже практично реалізується в країнах, що стали на шлях стійкого збалансованого розвитку.
В даній монографії розглядаються методологічні, практичні та освітні аспекти застосування інтеграційного підходу як сучасної методології синергетичної оптимізації розвитку складних соціоприродних систем та їх комплексних інфраструктур на прикладі конкретного територіального об'єкта управління природокористуванням (о. Зміїний і прилеглий шельф Чорного моря).
Розглядається також функціональна модель адаптації європейської стратегії інтеграції освіти і сталого розвитку з використанням модульного підходу в управлінській сфері діяльності (системна екологізація управління інвестиційно-будівельною діяльністю).