Новини. Події

21.02.2024
Через війну популяція зубрів значно скоротилася
Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під ...

Детальніше...

17.02.2024
Результати роботи застосунку ЕкоЗвгроза
На початку повномасштабного вторгнення рф було створено вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза ...

Детальніше...

05.02.2024
Окупанти знов вбивають тварин лівобережжя
Нещодавно мережу сколихнули світлини, на яких російські окупанти позують з мертвими тваринами, вочевидь ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?







Випадкове фото



Всі новини

Майстер-клас на узліссі

24.09.2019

Нещодавно Екоцентр відвідав VII Міжнародний фестиваль повноцінного життя, що вже сьомий рік проходить в екосадибі Райдуга (Херсонська область).

 Запрошення було отримано саме для проведення навчання з сортування сміття. Тут, у надзвичайно казковому місці, що налаштовує життя на гармонію з навколишнім середовищем, не можна не турбуватися про вплив на природу… Саме про вплив на довкілля людей та їхніх речей говорили під час майстер-класу. Торкнулися таких тем: які є альтернативи миючим засобам і побутовим речам, дружнім до природи; чому важливо обмежувати свої покупки та вчитися сортувати; як це робити в наших умовах і які варіанти впливу на ці умови ми маємо? Розмова була жвавою та дискусійною, адже це тільки на перший погляд здається, що у сортуванні все легко. Насправді, доки в державі питання не має системного рішення – доти виникатиме чимало плутанини. Адже виробники не маркують свою продукцію чи упаковування, а комунальні служби, не маючи коштів, не поспішають розбудовувати інфраструктуру роздільного збору сміття від населення. Зі свого боку бізнес не пропонує альтернатив та зручних рішень. І виходить, що паперові горнятка насправді не паперові, мають прошарок пластику в середині, а контейнери, що стоять з пластиком – лише для пляшок, й лише певного виду. А також – потрібно знати, що ці пляшки певного виду мають бути порожні, бажано чисті й обов'язково стиснуті. У підсумку – сміття на наших вулицях, річках та морях, лісах та парках стає дедалі більше.

Тому у впровадженні культури поводження з відходами важливий кожен, бодай маленький крок.

Майстер-клас відбувся посеред соснового лісу, якомога далі від галасу та метушні, у неймовірній атмосфері єднання з природою, під шум вітру та спів птахів. Коли ти живеш у казкових глиняних хатинках, покритих очеретом, маєш можливість пити чисту воду й бачити яскраві зорі, прокинутися на світанку та доторкнутися до туману, що килимом укутав галявину… то усвідомлюєш, яке ж це щастя жити в чистому довкіллі, де відсутні автомобільні вихлопи, електросмог та світлове забруднення. Таке відчуття, наче ти живеш в іншому вимірі, іншому просторі. Для багатьох це вже забуті відчуття спокою, рівноваги, чистоти та наповненості. Дуже важливо для сучасної людини, що більшість свого часу проводить у місті, повертатися обличчям до природи, щоб оновлювати свої почуття. Щоб не тільки розумом, а всім єством відчути, що Я – Людина, яка є невіддільною частиною природи. Ці відчуття допомагають надалі зрозуміти, наскільки важливо кожному з нас докласти зусиль й допомогти природі вистояти, зберегти свою чистоту в щоденній гонитві за прибутками та перевиробництвом речей. Тільки об’єднавшись, ми можемо загальмувати зміни клімату, врятувати зникаючи рослини та тварини.

Фестиваль став чудовою можливістю донесення інформації про сортування людям, які шукають гармонії з собою та природою.

Більше інформації та часточку атмосфери фестивалю у цьому відео.

Ми плануємо наступного року розширити співпрацю й впроваджувати сортування по всьому екопоселенню. Адже сучасні люди скрізь полишають пластик та інше сміття, що не переробляється. Головне – навчитися цим процесом керувати, будь ти чи організатор заходів, чи керівник компанії, чи звичайний мешканець планети Земля.

 

 







Екологічний календар