Новини. Події

21.02.2024
Через війну популяція зубрів значно скоротилася
Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під ...

Детальніше...

17.02.2024
Результати роботи застосунку ЕкоЗвгроза
На початку повномасштабного вторгнення рф було створено вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза ...

Детальніше...

05.02.2024
Окупанти знов вбивають тварин лівобережжя
Нещодавно мережу сколихнули світлини, на яких російські окупанти позують з мертвими тваринами, вочевидь ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?







Випадкове фото



Всі новини

У Гончарівці вчили малечу саджати дерева!

24.05.2021

Днями у Центрі екологічної інформації Гончарівки було гамірно – до нас у гості завітали юні вихованці організації «Пласт».
Прийшли не з порожніми руками – діти принесли з собою дерева, які вони самі виростили! Ну, добре, не дерева, а зовсім ще маленькі паростки, заввишки у 20-30 см, але за листочками вже можна визначити вид дерева. Кожна дитина принесла з собою маленький дубочок, вирощений власноруч! Непоганий результат як для учня першого класу. Сидячи у колі товаришів, маленькі ботаніки порівнювали результати своєї праці, ділилися досвідом та лайфхаками садівництва. Коли паростки зміцніють, пластуни пересадять їх у ґрунт – так би мовити, відпустять у «вільне плавання», але обов’язково будуть поливати та доглядати протягом першого року.
Того ж дня малеча познайомилася з Кисенькою та Озонкою – героями розповіді про те, звідки береться кисень, про озоновий шар і озонові діри, яка неабияк здивувала маленьких дослідників.
Виявляється, одне дерево виробляє 120 кг кисню за рік, який забезпечує життя трьом людям за цей же проміжок часу. Тобто, коли ліси називають зеленими легенями планети – не перебільшують, ми справді дихаємо та живемо завдяки деревам! Дерево у середньому за своє життя поглинає тонну вуглекислого газу. А хто чи що, окрім людей та тварин, виділяє вуглекислий газ? Правильно – найбільше він виділяється під час спалювання викопних та не викопних енергоносіїв, вироблення електроенергії та роботи транспорту. Автомобіль, який долає близько 40 тис. км (стільки ж приблизно становить окружність Землі по екватору), виробляє стільки ж CO2, скільки може поглинути одне дерево за рік.
Ця зустріч відбулася в рамках Всесвітньої екологічної акції #PandaChallenge, яка проходить щомісяця.
Якщо ви хочете, щоб ваша дитина також долучилася до цікавого та змістовного екологічного дозвілля, звертайтесь до Центру екологічної інформації Гончарівки! Тут на вас чекають і корисні майстер-класи з сортування сміття, апсайклінгу та свідомого споживання, а також лекції й суботники для дорослих та ігри і квести для маленьких. Із нами час летить непомітно!





Екологічний календар