25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
09.10.2024
Екоцентр самовдосконалюється і прислухається до лідерів думок
Днями співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки взяли участь у дуже цікавому та корисному ...
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара започатковує новий проєкт «Чар-зілля Херсонщини» присвячений природі нашого краю. Щомісяця ми будемо розповідати про рослини, які є притаманними саме для Херсонської області.
Ми довго обирали, про якого представника флори розповісти насамперед, адже рослинність південної області вражає своїм різноманіттям. Що ж, зараз наприкінці березня і на початку квітня починають розпускатися жовті бутони скіфського тюльпана, тому поспішаємо познайомити користувачів бібліотеки з цією рідкісною рослиною!
А рідкісною ми назвали її не для красного слівця – скіфський тюльпан отримав статус «зникаючого» і занесений до Червоної книги України. Це світлолюбна і посухостійка трав’яниста рослина. Цвітіння відбувається у квітні, плодоносить у травні-червні, і розмножується насінням. Тюльпан виростає до 20-35 см заввишки, а квіти 18-35 мм завдовжки.
Скіфський тюльпан має надзвичайно вузький ареал і охоплює Лівобережжя: у межиріччі Дніпра та річки Молочної та на території біосферного заповідника «Асканії-Нова» (пониззя Агайманського, Великого Чапельського та Бершанівського подів). А з 2014 році тюльпан вирощують тільки в дендропарку заповідника.
На даний момент рослина у небезпеці, оскільки БЗ «Асканії-Нова» вже довгий час перебуває під російською окупацією. Нещодавно стало відомо, що самопроголошений «директор», дехто, Дмитро Мещеряков збирається розвивати туризм у заповіднику. Сподіваємося до цього все ж таки не дійде і популяція скіфського тюльпана не зникне з території дендропарку.
У наступних дописах ви ще більше дізнаєтесь про рослинний світ нашої області, адже проєкт «Чар-зілля Херсонщини» тільки набирає обертів!