25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
09.10.2024
Екоцентр самовдосконалюється і прислухається до лідерів думок
Днями співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки взяли участь у дуже цікавому та корисному ...
Центр екологічної інформації Гончарівки продовжує знайомити наших користувачів з ендемічними рослинами півдня України, зокрема з багатою та неповторною флорою Криму. І ми так кажемо не просто задля красного слівця, ендеміки півострова справді заслуговують вашої уваги. Сьогодні ми поговоримо про тендітну квітку Роговик Біберштайна.
Роговик Біберштайна походить з виду гвоздикові. Коли рослина квітне вона прикрашає собою будь-який простір міріадами маленьких квіточок з білими пелюстками. Тому її використовують як декоративну рослину в садах, парках, на кладовищах.
Це багаторічна рослина, її запушений напівкущик сягає 10-30 см заввишки. Квіти білі. Пелюстки в 2-3 рази довші від чашечки. Коробочки 12-15 мм довжиною, стебла квітучі 40 см. Листки дрібні, 2-5 см на 0.2-0.5 см, сіро-білі. Суцвіття являють собою розлогий напівкошик з 8-11 квітів 2.5 см в діаметрі. Насіння овальне чи ниркоподібне, сплюснене, дуже дрібне, тьмяне, темно-коричневого кольору.
Роговик Біберштайна цвіте у травні-липні. Плодоносить у липні- серпні. Занесений до Червоної книги Україні в статусі «Неоцінений». Охороняється в Кримському, Ялтинському гірсько-лісовому та Карадазькому природних заповідниках. Загрозами є штучне залісення яйл, збирання та викопування рослин на продаж.
В Україні він зростає тільки на схилах, у кам'янистих місцях — у гірському Криму, зазвичай. Культивується й натуралізований в деяких інших країнах.