25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
09.10.2024
Екоцентр самовдосконалюється і прислухається до лідерів думок
Днями співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки взяли участь у дуже цікавому та корисному ...
Український півострів Крим надзвичайно багатий на рідкісні рослини! Наразі ми можемо досліджувати його флору тільки в онлайн режимі. Сподіваємося вже в наступному році вирушити туди і привезти звідти багато якісного фото і відео матеріалу, адже навіть на інтернет ресурсах немає світлин деяких ендеміків!
Ще однією ендемічною рослиною Криму є цибуля Наталі або Allium nathaliaе, вид трав'янистих рослин родини амарилісові (Amaryllidaceae). Цей вид має дугасті, зазубрені на краях листки, досить великі цибулинки 8-25 мм завдовжки. У цибулі Наталі компактне і щільне суцвіття і густо зібране листя.
Цибулини цього виду бувають як кулястої так і яйцеподібної форми, у діаметрі 1-3.5 см та 8-25 мм завдовжки. Зовнішні її оболонки – коричневі або сірувато-коричневі, а в середині знову ж таки від коричневих до темно-пурпурових.
Стебло у довжину 25-70 см, пурпурове під суцвіттям. Листки, яких зазвичай 3-4 (рідше 2-5), коротші за стебло. Оцвітина трубчасто-дзвоноподібна, сегменти темно-пурпурові, з темнішою серединкою та майже білуваті на краю. Тичинки з жовтими пиляками. Насіння чорне, у довжину 3-3.5 мм. Час цвітіння: червень — липень.
Цибуля Наталі зустрічається на південних схилах Кримських гір. Це ксерофіт, тобто рослина сухих середовищ, здатна переносити тривалу посуху.
Рослина водиться у нагромадженнях уламків гірських порід, біля підніжжя та на схилах гір i урвищ (талуси), на сонячних схилах з рідкісним рослинним покривом. Росте на висотi 300-1000 м над рівнем моря (найчастіше на висотах приблизно 750 м).
Рік закінчується, але будемо намагатися встигнути ще розглянути хоча б один ендемік півдня України у грудні, бо це того варте! Слідкуйте за апдейтами!