Новини. Події

21.03.2025
Всесвітній день водних ресурсів
22 березня світ відзначає День водних ресурсів. Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього ...

Детальніше...

25.02.2025
Екологічні підсумки 3 років війни для Херсонщини
Поки диктатор і військовий злочинець Путін роздає нагороди окупантам, які вбивали наших військових та ...

Детальніше...

12.02.2025
Як впливає російський мазут на наше довкілля
Наслідки розливу російського мазуту у Керченській протоці відчувають на собі не тільки пляжі Анапи. У ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Як впливає війна на річку Дністер?

21.06.2024

Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані перебуває Дніпро через російське вторгнення. Але забруднення нафтопродуктами та снарядами це не єдині виклики, з якими зіштовхнулися українські водойми за останні два з половиною роки.

В соцмережах з'явилося багато фото і відео, на яких видно, що річка Дністер міліє. Рівень води у Дністровському водосховищі знизився і доволі відчутно, особливо це помітно на Хмельниччині і Буковині.

За словами фахівців це відбувається через посилення навантаження на Дністровську ГЕС. Ворог знищив Каховське водосховище, дуже сильно пошкодив ДніпроГЕС, розтрощив Трипільську ТЕС. Гідро-електростанція, яка збудована на Дністрі місто Новодністровськ є однією з найпотужніших в Україні. Окрім цього Одеса споживає Дністровську воду.

Приблизно в середині квітня почався інтенсивний скид води це стало джерелом енергії і допомогло уникнути блекауту. Води скидалося більше ніж надходило, то рівень води знизився на кілька метрів. Але за правилами експлуатації водосховище будувалося так, щоб такі скиди води не призвели до фатальних наслідків. Ситуацію коментує гідролог, доктор географічних наук Віктор Вишневський:

- Дністер і Дністерське водосховище це різні поняття. Це для Дністра дуже велике водосховище, воно спроможне вмістити 3 кубічні кілометри води це приблизно 30% стоку, який надходить рікою в Чорне море. Функції водосховища це виробництво електроенергії і регулювання стоку. Будь-яка річка в природньому стані дуже змінюється за водністю: на Дністрі швидкість буває і 1 тис. км за секунду і 20-30 куб.м/с. І те і друге не дуже бажане. Тому, що, коли йде велика витрата затоплюються господарські об’єкти. Таке було в 2008 році. Натомість в умовах посухи річка міліє, води немає а вона потрібна для зрошення.

В Дністрі рівень води впав на 3 метри, від цього потерпає зараз і флора, і фауна: у людей загинув врожай, а на змілілих ділянках - сотні тисяч мертвих молюсків, раків та риб’ячої ікри. Також в домогосподарствах знизився рівень води в колодязі, у когось взагалі вода зникла. В нижній течії Дністра навпаки води стало більше. Та все ж таки в глобальному сенсі це все аж ніяк не екологічна катастрофа заспокоюють фахівці.

 





Екологічний календар