30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...
21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...
12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових пожеж, 16 з яких були масштабними. 6 пожеж призвели до оголошення надзвичайної ситуації . Шкідниками і винуватцями є самі люди, які палять суху траву. Також у 60% відсотках усіх пожеж 2024 року винні ворожі обстріли. Наразі, найскладніша ситуація у Харківській та Донецькій областях.
Зокрема, на Харківщині кілька днів тривала масштабна пожежа в Ізюмському лісгоспі, яка виникла 17 вересня. Палало 719 га території. Ліквідація пожежі ускладнювалася ще й тим, що територія була замінована.
У Малинівському лісництві філії “Чугуєво-Бабчанське лісове господарство” на площі 140 га також палало.
На Донеччині внаслідок ворожого обстрілу м. Лиман загорівся ліс Лиманського лісгоспу. Через сильний вітер вогонь розповсюдився у глиб лісових масивів. Вогнем пройдено 800 га. Ліквідація пожежі триває. За допомогою безпілотників проводиться постійний моніторинг ситуації, організовано чергування пожежників поблизу населених пунктів для недопущення розповсюдження пожежі.
Повністю погашена велика пожежа у Курилівському лісництві на Дніпропетровщині на площі 40 га.
На Полтавщині масштабна лісова пожежа була ліквідована у Малій Перещепині площею 750 га. Також зупинено поширення вогню у Борівському лісництві філії “Полтавське лісове господарство” на площі 140 га.
Триває повна ліквідація локалізованої пожежі біля Києва у Дубечанському та Новосілківському лісництвах на площі 146 га. Така ж сама ситуація у Феневицькому лісництві – локалізували вогонь на площі 56 га. У цих лісництвах причиною пожеж стали звичайні громадяни, які спалюють суху рослинність на городах, після чого вогонь перекидається на лісові масиви.
На заповідних територіях через атаки касетними боєприпасами з боку росіян теж палає. У Національному природному парку «Святі гори» горіло 20 га площі. На території нацпарку «Пирятинський» було локалізовано пожежу на 20 гектарах водно-болотних угідь парку силами ДСНС, державною охороною парку, лісників. Пожежа сталася внаслідок падіння ворожого БПЛА. Тління торфу продовжується. Також 30 вересня сталася пожежа на територіях нацпарків «Слобожанський» та «Гетьманський» внаслідок збройної атаки ворога.
Закликаємо людей припинити спалювати суху траву! Ви не тільки вбиваєте тисячі невинних живих істот, порушуєте закон і правила пожежної безпеки, але й додаєте роботи нашим рятувальникам! Компостуйте сухе листя і траву, не будьте варварами!