Новини. Події

04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...

Детальніше...

26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги  
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії.  ...

Детальніше...

25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Цибуля Наталі ще один ендемік Криму

14.05.2024

Український півострів Крим надзвичайно багатий на рідкісні рослини! Наразі ми можемо досліджувати його флору тільки в онлайн режимі. Сподіваємося вже в наступному році вирушити туди і привезти звідти багато якісного фото і відео матеріалу, адже навіть на інтернет ресурсах немає світлин деяких ендеміків!

Ще однією ендемічною рослиною Криму є цибуля Наталі або Allium nathaliaе, вид трав'янистих рослин родини амарилісові (Amaryllidaceae). Цей вид має дугасті, зазубрені на краях листки, досить великі цибулинки 8-25 мм завдовжки. У цибулі Наталі компактне і щільне суцвіття і густо зібране листя.

Цибулини цього виду бувають як кулястої так і яйцеподібної форми, у діаметрі 1-3.5 см та 8-25 мм завдовжки. Зовнішні її оболонки – коричневі або сірувато-коричневі, а в середині знову ж таки від коричневих до темно-пурпурових.

Стебло у довжину 25-70 см, пурпурове під суцвіттям. Листки, яких зазвичай 3-4 (рідше 2-5), коротші за стебло. Оцвітина трубчасто-дзвоноподібна, сегменти темно-пурпурові, з темнішою серединкою та майже білуваті на краю. Тичинки з жовтими пиляками. Насіння чорне, у довжину 3-3.5 мм. Час цвітіння: червень — липень.

Цибуля Наталі зустрічається на південних схилах Кримських гір. Це ксерофіт, тобто рослина сухих середовищ, здатна переносити тривалу посуху.

Рослина водиться у нагромадженнях уламків гірських порід, біля підніжжя та на схилах гір i урвищ (талуси), на сонячних схилах з рідкісним рослинним покривом. Росте на висотi 300-1000 м над рівнем моря (найчастіше на висотах приблизно 750 м).

Рік закінчується, але будемо намагатися встигнути ще розглянути хоча б один ендемік півдня України у грудні, бо це того варте! Слідкуйте за апдейтами!





Екологічний календар