Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоАльтернативна ялинка 

Вже не перший рік люди в світі намагаються відмовитись від згубної звички вирубувати дерева до зимових свят. Постійно з’являються варіанти – можна і без, все одно свято залишиться святом. Так і до нас незбагненним чином прийшла альтернативна ялинка. Книжкова. Що є більш звичним для бібліотеки, ніж книга? І до нас вже складали з книжок ялинки – маленькі, більші, але наша така – одна. Тому, що ідея і робота – колективні. І радість також.

Альтернативна ялинка

А потім вже стало зрозумілим, що «Альтернативна ялинка» - не просто книжкове дерево, а власне, нетрадиційний підхід то традиційних святкувань.

Майстер-студія "Зимовий креатив"

І завершальним акордом нашої "альтернативної" зими стане виставка Херсонського обласного центру еколого натуралістичної творчості учнівської молоді «Букет замість ялинки», яку ми будемо мати задоволення пропонувати увазі херсонців з наступного тижня.

У нас в гостях акція "Букет замість ялинки"

А потім, наша казкова красуня повернеться на книжкові полиці.

Незважаючи на серйозність акції, не хочеться приймати пози і повчати. Тому що всі ми маємо право вибору. Кожен сам обирає – цар чи не цар. Якщо цар – можна і зрубати, що там життя якоїсь деревини порівняно з «нашим царським» двотижневим задоволенням. Можна зрозуміти. З дитинства нам, дорослим нині людям, повторювали, що людина – цар природи. І багато з нас повірили. Найважче, мабуть, боротися зі стереотипами, коли все вже відпрацьовано до найменших деталей: прикрашена ялинка, фрукти і цукерки дітям, салати на столі (останнім часом, доречі, звичний «Олів’є» вже втратив лідерські позиції, що це – ознака приходу нових часів?), поздоровлення і святкові концерти по телевізору…

І навіть, якщо у вас в цьому році все було саме так, це не означає, що так буде завжди. Буде новий Новий рік, знову прийде зима і вже наступного разу ви маєте шанс змінити святкові традиції.

Наша альтернатива ялинці  у 2011 році

Продовження акції альтернативних новорічних дерев: екологічні ялинки з журналів 

Еко-ялинки 2012

Ялинка 2013. Майстер-клас «Новорічний декор своїми руками»

В 2014 році у нас не забракло ідей, але ми відважились на експеримент. Отож, ми створили новорічну ялинку з кришок від ПЕТ пляшок. Так вторинна сировина (читай – сміття) перетворилась на нову альтернативну ялинку. Можливо, комусь вона здасться простою, без сяйва гірлянд та мерехтіння мішури. Але запевняємо – вона 100% екологічна! А ще до нашої ялинки завітала цікава гостя – в’язана іграшка Інгріда Ялинкова. Абсолютно натуральна, яскрава та весела.

Екологічний календар