04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...
26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії. ...
25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...
Як повідомляють в ОДА, на території промислової бази ВАТ «Каланчацький райагрохім» було виявлено витік невизначених отрутохімікатів. Нині ж, з метою попередження виникнення можливої надзвичайної ситуації та недопущення отруєння людей хмарою випромінювання на місці події силами Херсонської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби виконуються роботи з перезатарення зазначеної речовини. На території Херсонщини ще залишаються склади з невизначеними отрутохімікатами, котрі загрожують здоров'ю людей. Навряд чи можна назвати цю проблему контрольованою, та й виявлення схожих витіків здійснюється не завжди вчасно. Тільки й можна сказати — Слава Богу, що серйозних аварій ще не було, якщо не брати до уваги, звичайно, захворюваність людей, що живуть біля подібних складів.
А от Сумщина вже горить. На минулому тижні в Сумській області почав горіти склад отрутохімікатів. Палає велетенський ангар із майже тисячею тонн отрути у Середина-Будському районі, потушити його не можливо, бо не знають що саме горить... Хімікати туди почали звозити ще з 70-го року для тимчасового зберігання, але до утилізації поки так і не приступили. Ситуація, до речі, схожа з Херсонщиною...
Поруч зі складами розташовані два села — саме їхні мешканці почали задихатися від ядучого диму і повідомили в МНС. Наразі невідомо, що стало причиною займання. «В МНС припускають: найімовірніше, це волога. Напередодні була злива, й через дірявий дах дощова вода могла потрапити на отрутохімікати, це і спричинило реакцію і тління — звідти повалив ядучий дим», — зазначається в повідомленні. Бригади рятувальників до гасіння поки що не приступають — вода або ж піна можуть лише посилити хімічну реакцію. Очікують прибуття групи радіаційного та хімічного захисту і результатів спеціальної лабораторії. В МНС запевняють: небезпеки для жителів довколишніх сіл уже немає, бо рятувальники обмежили доступ кисню в склад і дещо уповільнили хімічігу реакцію. Тож про евакуацію населення не йдеться. У жовтні 2009 року під Джанкоєм теж горів склад отрутохімікатів. А у серпні у 2 км від села Новогорівка Запорізької області загорівся склад з отрутохімікатами. МНС не проводило евакуації населення, оскільки вітер з місця пожежі дув не в напрямку села.
Які будуть наслідки для здоров'я людей, буде відомо пізніше...
Агнія Добровольська (Новий час.- №35 (170).- 2.09.2010)