Новини. Події

12.05.2024
Втрати у заповіднику Асканія-Нова
Вже давно не було новин з біосферного заповідника «Асканія-Нова», який досі в складі територій ...

Детальніше...

05.05.2024
Ворог знищує українські ліси
Всі знають як виглядають українські міста після місяців боїв та артилеристських протистоянь – це ...

Детальніше...

26.04.2024
Пересохле водосховище знову стає водоймою
На територію, де раніше було Каховське водосховище прибуває вода, такі висновки можна зробити за останніми ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Чи стане Херсонщина пустелею

12.02.2013

Екологи попереджають, що у найближчі 30 років через вирубку лісів і лісопосадок Херсонський край може перетворитися на пустелю...
Минулого тижня про вирубку лісосмуг говорили на засіданні Колегії Управління внутрішніх справ області, саме там прозвучала пропозиція об'єднати сили правоохоронних органів та обласної ради для вирішення проблемного питання, виходячи з того, що лише спільними зусиллями можна подолати проблему вирубки лісів та смуг.
Своє ставлення до проблеми висловив Голова Херсонської обласної ради Віктор Пелих, який заявив про своє негативне ставлення до таких варварських дій і наголосив, що вирубка ліса та лісопосадок в нашій і так посушливій області - це справжнє варварство. Також він наголосив на тому, що ми повинні думати про майбутнє, щоб наші діти і внуки могли жити на цій землі. Його думку підтримав і начальник Управління міліції області генерал Валерій Литвин, який говорив про те, що такі дії призведуть до погіршення умов життя, адже, по-перше, не буде чистого повітря, і, по-друге, вітри видують родючий шар чорнозему з полів.
Генерал також повідомив, що працівники міліції затримують злочинців-лісорубів, але проблема полягає в тому, що багато лісів та лісопосадок навіть не стоять на обліку у сільрадах, а через це неможливо документально зафіксувати вартість знищених зелених насаджень.
Якщо розглянути ситуацію більш детально, то виникають питання: чому про вирубку лісопосадок замовчують сільради; з якою метою вирубують дерева; кому це потрібно...
Скоріше за все, ці питання можна об'єднати в одне ціле, і шукати одну відповідь. За словами генерала Литвина, в одному з районів після того, як було вирубано велику кількість дерев, хоча це й приховали від РОВД, та коли все з'ясувалося, то начальника місцевої міліції звільнили. А головне, що це вже не поодинокий випадок такого безладдя. Існує припущення, що сільські голови замовчують подібні випадки через те, що вони не просто знають, хто саме вчиняє дії, а й тому, що отримують прибуток від вирубаного лісу.
Необхідно пам'ятати, що головне завдання лісосмуг - це захист полів від вимітання родючого шару чорнозему та засипання піском. Враховуючи те, що природа нашого краю досить скупа на весняні та літні дощі, деревам складно рости в посушливих умовах.
Якщо ж виникає необхідність вирубування лісів (як це відбувається із «новорічними» ялинками), то необхідно негайно ж їх омолоджувати, і взамін за кожне зрубане дерево садити два, а то й три молодих! Тобто, розглядаючи ситуацію з цього боку, ми вже порушуємо питання екології області. Аби не знівечити систему фауни, необхідно зберігати флору. Це означає, що всі структурні одиниці природи взаємопов'язані.
Але ми так і не маємо конкретної відповіді на риторичне питання: чи усвідомлює влада, що екологію області необхідно захищати на практиці, а не пустими балачками під час засідання на рівні різних колегій.
Балачками справі не допомогти... Необхідно діяти...

Олена Ратушна (Акценти. - №1 (304). - 06.02.2013)





Екологічний календар