Новини. Події

21.02.2024
Через війну популяція зубрів значно скоротилася
Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під ...

Детальніше...

17.02.2024
Результати роботи застосунку ЕкоЗвгроза
На початку повномасштабного вторгнення рф було створено вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза ...

Детальніше...

05.02.2024
Окупанти знов вбивають тварин лівобережжя
Нещодавно мережу сколихнули світлини, на яких російські окупанти позують з мертвими тваринами, вочевидь ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?







Випадкове фото



Всі новини

Херсонські дерева потребують піклування

14.07.2015

«Якщо повертатися до прислів'я, що треба виростити сина, то я маю сина. Я побудував будинок, щоправда дачний. Я посадив десятки кущів і дерев. Якщо говорити за місто Херсон, то коли я навчався у інституті, ми, студенти, засаджували парк ім. Ленінського Комсомолу. Тоді ми висаджували сотні дерев», - розповів заступник начальника Департаменту житлово-комунального господарства Віктор Трамбовецький.

Озеленення нашого міста - діло архіважливе. Дерева - це не тільки краса та затишок, а й кисень, яким ви дихаєте. За словами Віктора Трамбовецького, за результатами проведеного весняного огляду земельних насаджень, 4 500 дереву нашому місті потребують кронування, а 94 дерева необхідно видалити взагалі. «Фізично все оглянути ми не спромоглися, але магістральні вулиці, парки, сквери та вулиці, де багато зелених насаджень, перевірили», - сказав Віктор Дмитрович. За його словами, кількість сухих дерев збільшилася із 4 106 у 2014 році до 4 517 у нинішньому. В цілому, за останні два роки виявлено близько 400 хворих або сухих дерев і десь у 5,5 тисяч із них сохне гілля.

Чому так? «По-перше, це вік. Ті насадження, які робилися ще в радянський час, уже вичерпали свої вікові можливості, - говорить Віктор Трамбовецький.
- Основна причина збільшення сухих, хворих, фаутних (з ушкодженнями та дефектами стовбурів) дерев - це недостатній догляд за зеленими насадженнями, до багатьох з них не підведені системи поливу. По-друге, за даними метеорологічних досліджень, за останні 20 років кількість атмосферних опадів зменшилася із 400 до 300 мм за рік. Саме це, а також збільшення днів із суховіями спричинили підвищення середньомісячної температури».

Негативний ефект у питаннях росту та розвитку дерев несуть і їх загущені посадки. Рослини «подавляють» одна одну, часто хворіють, постійно конкурують за сонячне світло, вологу та простір. Ще одна проблема, яка залежить не від природи, а від людини, вважає Віктор Трамбовецький, це відсутність комунального підприємства, яке б слідкувало за станом дерев. У радянські часи цим займалося КП «Зеленгосп». «У нас багато парків і скверів, де люди висаджують дерева. Раніш таке підприємство виконувало полив дерев, підживлювало їх. А зараз багато висаджених дерев сохнуть - їх просто нікому доглядати», - пояснив Віктор Дмитрович.

На озеленення міста впливає і людський фактор. На жаль, часто можна зустріти варварів, які вирубують дерева. Тому необхідно повідомляти про такі порушення до міліції або екологічної інспекції. На сьогодні на видалення дерев у бюджеті закладено 800 тис грн, а на очищення дерев від гілля 200 тис грн. Але за словами заступника начальника Департаменту житлово-комунального господарства, на «лікування» дерев необхідні додаткові кошти - ще 1,5 млн грн.

Альона Мовчан («Херсонський вісник».- №24 (1294).- 18.06.2015)





Екологічний календар