04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...
26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії. ...
25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...
Міжнародний день захисту морських ссавців вважається днем захисту не лише китів, але й усіх морських ссавців та інших живих істот морів та океанів.
Цей День був заснований у 1986 році, коли вступив в дію мораторій на китовий промисел, введений Міжнародною китовою комісією (МКК) (International Whaling Commission, IWC). Цей мораторій діє і до нині, і означає, що у всьому світі полювання на китів, а також торгівля китовим м’ясом, заборонені. Сьогодні промисел китів дозволений виключно для задоволення потреб корінного населення (так званий «аборигенний промисел») та вилучення китів у наукових цілях за спеціальними дозволами урядів-членів МКК.
Перш за все, День захисту морських ссавців — це привернення уваги громадськості, представників влади і всього людства до питань захисту цього унікального виду тварин і взагалі всіх морських ссавців, яких до тепер на нашій планеті збереглися всього 119 видів.
У багатьох країнах існують клуби та товариства любителів цих тварин, створюються морські заповідники, де їх життю нічого не загрожує.