Новини. Події

21.02.2024
Через війну популяція зубрів значно скоротилася
Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під ...

Детальніше...

17.02.2024
Результати роботи застосунку ЕкоЗвгроза
На початку повномасштабного вторгнення рф було створено вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза ...

Детальніше...

05.02.2024
Окупанти знов вбивають тварин лівобережжя
Нещодавно мережу сколихнули світлини, на яких російські окупанти позують з мертвими тваринами, вочевидь ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Що "вiдчувають" наші річки та моря під час війни?

12.02.2023

Під час війни ми усі зрозуміли наскільки вода важлива та навіть цінна! Після руйнування ворогом критичної інфраструктури маріупольцям довелося збирати та розтоплювати сніг, а ми, херсонці набирали воду з Дніпра. І у мирний час без очищення та кип'ятіння пити таку рідину не можна, тому її використовували лише у побуті. Бойові дії роблять воду ще більш непридатною до вживання,бо водойми та атмосфера забруднюються. Але, що ж відбувається з водними ресурсами України зараз, у розпал бойових дій? В рамках проєкту "Екологія в умовах війни" Центр екологічної інформації Гончарівки знаходить вичерпні відповіді на складні запитання.

Фахівці з Оперативного штабу при Державній екологічній інспекції кажуть, що ситуація дуже складна. Найбільша шкода йде внаслідок руйнування очисних споруд, дамб та виведення з ладу обслуговуючих організацій, які займалися водопостачанням та очищенням стічних вод. Всі вони без очистки тепер потрапляють до річок та морів, особливо, у "гарячих точках" - на півдні та на Донбасі. Але й у Київському водрсховищі в місті Ірпінь біда! Там через руйнування дамби десятки гектарів родючої землі наразі затоплені.

Ше одна небезпека - забруднення артезіанських вод, які раніше були законсервовані і вважалися стратегічним запасом держави. Останнім часом до них мала доступ кожна людина у себе на ділянці, а також промислові об'єкти та хімічні скдади. Зараз внаслідок бойових дій та руйнацій ці свердловини забруднюються. Достатньо одного потрапляння забрудника, який розповсюдиться і зробить воду непридатною до пиття. Підземний водообмін відбувається протягом сотень років, а поверхневий - протягом місяців.

Наразі вже є інформація про пошкоджені резервуари з відходами хімічного виробництва на Азовсталі, які тепер потенційно можуть потрапити до вод Азовського моря. Це може поставити під загрозу існування окремих видів морської біокультури повністю. Але чи зникне Азовське море як жива біосистема - говорити ще зарано, бо ні українські, ні міжнародні екологи поки що не мають доступу для здійснення хоча б поверхневого моніторингу.

Згодом, коли наші вчені отримають доступ до водойм з територій, які були під окупацією інформації стане більше! Гончарічка трммає руку на пульсі!

Екологічний календар