Новини. Події

21.02.2024
Через війну популяція зубрів значно скоротилася
Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під ...

Детальніше...

17.02.2024
Результати роботи застосунку ЕкоЗвгроза
На початку повномасштабного вторгнення рф було створено вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза ...

Детальніше...

05.02.2024
Окупанти знов вбивають тварин лівобережжя
Нещодавно мережу сколихнули світлини, на яких російські окупанти позують з мертвими тваринами, вочевидь ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Море у стакані або чому «сусіди» мріють про прісну воду?

14.03.2023

У попередніх дописах співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки вже багато розповідали про те, як впливають бойові дії на довкілля у «гарячих точках» та на окупованій території. Але у природі все взаємопов'язано і, якщо в одній області йде варварське втручання в екосистему саме на цій ділянці, то криза може настати й у сусідніх областях.

Так через війну миколаївці втратили доступ до чистої води з Дніпра і тепер щодня мусять споживати солону. Ще у квітні минулого року, коли Херсон був під російською окупацією російські терористи зруйнували водогін та помпову станцію. Щоб мати хоч якусь технічну воду влада міста пішла на безпрецедентний крок – брати воду з Бузького лиману. Бузький лиман є морською затокою, тому у людей у квартирах із крана біжить морська вода. Пити її не можна й, окрім того, що питну воду тепер абсолютно кожен житель міста повинен купувати, вода ж з лиману псує труби водопостачання та водовідведення. Міська система водопостачання Миколаєва це 1200 км труб водовідведення – 800 км труб загалом 2000 км мереж. За словами гендиректора МКП «Миколаївводоканал» Бориса Дуденка раніше у місті було по 2-3 аварії на добу, тепер їх від 10-ти до 20-ти щодня на різних ділянках та діаметрах труб. І на сьогодні Миколаєву вже треба замінити 240-250 км труб.

На станції очищення води діє лабораторія, де її очищують. Спочатку співробітники лабораторії перевіряють якість рідини. Контроль відбувається за такими параметрами: хімічний, бактеріологічний, радіологічний та гідробіологічний. Також вода перевіряється на кольоровість та мутність.

Фахівці кажуть, що якість води тепер залежить від напрямку вітру та пори року. Якщо вітер дме з моря, то поступає морська вода дуже поганої якості, а, якщо північний вітер - вода менш солона. Влітку вона мала жорсткість 40, 45 і навіть 50 мілімолів на дециметр кубічний, зараз же вода 25-27, але все одно це в жодне порівняння не йде з дніпровою.

Миколаїв перше місто у світі, яке подає морську воду у мережі. Але все одно такий крок дав змогу уникнути гуманітарної катастрофи та демографічної кризи у місті. Щодня на тій чи іншій вулиці вимикають воду, за пів доби комунальники встигають полагодити пошкоджену ділянку. Часто-густо вода біжить прямо по тротуарах та проїжджих частинах. Втім, миколаївці вже звикли до таких «сюрпризів», роблять водні запаси та з нетерпінням чекають дніпровської води з Херсона

Екологічний календар