Новини. Події

21.02.2024
Через війну популяція зубрів значно скоротилася
Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під ...

Детальніше...

17.02.2024
Результати роботи застосунку ЕкоЗвгроза
На початку повномасштабного вторгнення рф було створено вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза ...

Детальніше...

05.02.2024
Окупанти знов вбивають тварин лівобережжя
Нещодавно мережу сколихнули світлини, на яких російські окупанти позують з мертвими тваринами, вочевидь ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Скромна краса скіфського тюльпана

23.03.2023

Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара започатковує новий проєкт «Чар-зілля Херсонщини» присвячений природі нашого краю. Щомісяця ми будемо розповідати про рослини, які є притаманними саме для Херсонської області.

Ми довго обирали, про якого представника флори розповісти насамперед, адже рослинність південної області вражає своїм різноманіттям. Що ж, зараз наприкінці березня і на початку квітня починають розпускатися жовті бутони скіфського тюльпана, тому поспішаємо познайомити користувачів бібліотеки з цією рідкісною рослиною!

А рідкісною ми назвали її не для красного слівця – скіфський тюльпан отримав статус «зникаючого» і занесений до Червоної книги України. Це світлолюбна і посухостійка трав’яниста рослина. Цвітіння відбувається у квітні, плодоносить у травні-червні, і розмножується насінням. Тюльпан виростає до 20-35 см заввишки, а квіти 18-35 мм завдовжки.

Скіфський тюльпан має надзвичайно вузький ареал і охоплює Лівобережжя: у межиріччі Дніпра та річки Молочної та на території біосферного заповідника «Асканії-Нова» (пониззя Агайманського, Великого Чапельського та Бершанівського подів). А з 2014 році тюльпан вирощують тільки в дендропарку заповідника.

На даний момент рослина у небезпеці, оскільки БЗ «Асканії-Нова» вже довгий час перебуває під російською окупацією. Нещодавно стало відомо, що самопроголошений «директор», дехто, Дмитро Мещеряков збирається розвивати туризм у заповіднику. Сподіваємося до цього все ж таки не дійде і популяція скіфського тюльпана не зникне з території дендропарку.

У наступних дописах ви ще більше дізнаєтесь про рослинний світ нашої області, адже проєкт «Чар-зілля Херсонщини» тільки набирає обертів!

Екологічний календар