Новини. Події

21.02.2024
Через війну популяція зубрів значно скоротилася
Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під ...

Детальніше...

17.02.2024
Результати роботи застосунку ЕкоЗвгроза
На початку повномасштабного вторгнення рф було створено вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза ...

Детальніше...

05.02.2024
Окупанти знов вбивають тварин лівобережжя
Нещодавно мережу сколихнули світлини, на яких російські окупанти позують з мертвими тваринами, вочевидь ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Замість «сезону тиші» - гучні вибухи

23.03.2023

Зараз у більшості братів наших менших мав би бути сезон розмноження, але через російську агресію їх ареали перетворилися на «гарячі точки».

Наприклад, через бойові дії популяція перегузні степової може суттєво зменшитися, бо ці милі тваринки не зможуть нормально розмножуватися та приводити дитинчат.

Також може постраждати і пелікан кучерявий, який гніздиться в Національному природному парку «Меотида» поблизу Маріуполя.

Окрім цього, рідкісним представникам фауни загрожує руйнування або зміна їх ареалів та міграційних коридорів. Вибухи порушують життєві цикли тварин, птахів та навіть риб. Незабаром в Україні почнеться сезон тиші (01.04.-15.06.), це період, коли заборонені всі гучні заходи задля встановлення тиші та комфорту в лісах. Цьогоріч українські степи та ліси знову не дочекаються тиші - у війни немає відпусток та вихідних.

Україна лежить на перетині важливих міграційних шляхів птахів у західно-палеарктичному та афро-євразійському регіонах, від яких залежать понад 400 видів птахів. У березні та квітні сотні тисяч водоплавних птахів мігрують вздовж морської берегової лінії вздовж лісів на півночі країни, а також на півдні, там де бойові дії відбуваються або з певною періодичністю або не вщухають.

Відтак під загрозою опиняються 30 тис. пар білих лелек і близько 500 пар рідкісних чорних лелек, які прилітають в Україну на гніздування.

Екологічний календар