Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Скільки коштує «план Маршала» для нашої природи?

19.04.2023

За даними Державної екологічної інспекції станом на січень 2023 року, за 11 місяців військової агресії росії збитки для екології становлять вже понад 47,6 мільярда доларів або 1 трильйон 743 мільярди гривень. Експерти наголошують, що це лише приблизні цифри - досі не підраховано збитки на окупованих територіях.
Вивчаючи супутникові знімки, екологи спрогнозували, які наслідки для довкілля в майбутньому матимуть теперішні втрати природних ресурсів.
До прикладу, сильно постраждав Ізюмський ліс у Харківській області, більш ніж половина його площі вигоріла. Фахівці пояснюють знищення лісу означає втрату рослинності, а також оселищ птахів та тварин. Окрім цього лісова пожежа це передусім виділення CO2 (еквіваленту парникових газів). Як ми вже неодноразово розповідали у своїх дописах ці гази провокують кліматичні зміни. Також через активні бойові дії та прохід важкої техніки відбувається ущільнення ґрунтових покривів. Це порушує процес волого та повітрообміну, який потрібен для відновлення лісів.
Ще одним «постраждалим» від пожеж є Кінбурнський півострів у Миколаївській області. Вже у червні 2022 року коса та півострів були повністю окуповані ворожими військами. Звідти окупанти регулярно обстрілювали містечко Очаків та інші населені пункти. Там неодноразово спалахували пожежі від вибухів і детонації. Зокрема постраждали й заповідні території - регіональний ландшафтний парк «Кінбурнська коса» та «Волижин ліс». Ці території досі окуповані, тому екологи не мають доступу до них і не можуть зібрати точні дані.
Також внаслідок бойових дій у серпні 2022 року наші ДСНС зафіксували пожежу біля Запорізької АЕС. Пізніше через російські обстріли сталася ще одна пожежа. Тоді «Енергоатом» повідомив, що був відключений від живлення 6-ий енергоблок який живив власні потреби Запорізької АЕС. Це могло викликати порушення роботи атомної електростанції, але згодом електропостачання вдалося відновити.
Не оминули пожежі й Херсонщину! У 2022 році на північному заході від Херсона горіли сільськогосподарські угіддя. Пожежа від обстрілів агресорів сталася навіть у Львові, який далеко від фронту та окупованих територій. Тоді ракета влучила у нафтопереробний завод: нафтобазу було зруйновано вщент, а ємності з нафтопродуктами – частково пошкоджені. На ділянці після гасіння пожежі виявили розлиту нафту. За висновком Держекоінспекції влучання у такі промислові об’єкти є найнебезпечнішими для довкілля. Нафта потрапляючи в ґрунт вбиває все живе, що є в землі.
Сподіваємося, що джерелом відшкодувань за екоцид в Україні стануть репарації рф та продаж конфіскованого майна російських можновладців. Хоча дещо вже неможливо відновити або купити: життя загиблих диких тварин, птахів та риб. А щоб відновити втрачені ліси доведеться чекати 30-40 років.





Екологічний календар