04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...
26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії. ...
25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...
Днями стало відомо, що російські військові знову безвідповідально втрутилися в екосистему Херсонщини, а саме з’єднали острів Джарилгач з материковою частиною України, засипавши переправу піском. Засипали вони Джарилгацьку затоку, тобто умовну лінію між островом та містечком Скадовськ, ця відстань становить 7 км. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.
За словами доктора біологічних наук та провідного наукового співробітника Інституту зоології Національної академії наук Павла Гольдіна Джарилгач це найбільший незаселений острів Європи, акваторія навколо нього є дуже важливою для морських ссавців. Фахівець наголошує на тому, що такі дії призведуть до порушення процесів міграції риб, якими, зокрема, і живляться водно-болотні птахи. До того ж там живуть унікальні прибережні групи дельфінів-білобочок і афалін, а ще у затоці найвища концентрація морських свиней в усьому районі моря. А її перекриття створює ризик замулення і деградації екосистеми всієї Джарилгацької затоки. Іншими словами, природоохоронники вважають, що перед нами ще один злочин проти природи.
Нагадаємо Джарилгач це найбільший острів України і Чорного моря, уся його територія і частина прилеглої акваторії входить до Національного природного парку «Джарилгацький».
Чим обернеться подібне втручання у екосистему Чорного моря покаже час. Зробили ж це окупанти для того, щоб використовувати заповідну територію для військових потреб, а саме, щоб облаштувати там полігон. Наслідком такого демаршу проти природи стане ще й те, що військова техніка й боєприпаси стануть військовими цілями для наших снарядів та дронів. Таким чином флора та фауна острова потерпатиме ще й від вибухів та пожеж.