Новини. Події

04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...

Детальніше...

26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги  
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії.  ...

Детальніше...

25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Як війна росії проти України поглиблює світову кліматичну кризу?

04.10.2023

"Пожежі, обстріли та наступ військової техніки призвели до утворення додаткових викидів близько 120 млн тонн діоксиду вуглецю. Це додаткове навантаження на кліматмчну систему. Російська збройна агресія проти України ставить під питання досягнення цивілізованим світом кліматичних цілей", - таку думку озвучив очільник Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Площа пожеж від початку повномасштабного вторгнення зросла з 35,6 тис.га до 495,1 тис.га.

Міністр наголосив, що бойові дії відбуваються саме в лісах. Лісові пожежі за рік спровокували потрапляння в атмосферу 16,5 млн тонн викидів. Це подвійний удар по кліматмчній системі. Ми стикаємося з втратою потенціалу прглинання лісами СО2. В Україні цей показник зменшився на 175 тис. тонн СО2 (щорічно).

Звісно бойові дії неможливі без палива. Танки, бронетехніка, авіація, матеріально-технічне забезпечення армії та її мобілізація - все це потребує великої кількості викопного палива. Загальні викиди від горіння палива під час війни оцінюються в 18,8 млн тонн СО2 . Окрема категорія забруднення - детонування боєприпасів, а це додаткові 2 млн тонн викидів за рік війни.

Вторгнення росії відкинуло нас на роки назад у нашому розвитку в багатьох сферах. Не так давно Україна разом з цивілізованим світом вирішувала, як буде скорочувати викиди та досягати кліматмчної нейтральності. Дедлайном цього життєво важливого досягнення був 2050 рік. Очевидно, що забруднення довкілля збільшилося, при тому, що українська промисловість працює лише на 25%.

Тільки припинення екоциду та повернення репарацій можуть допомогти відновити наші природні ресурси та довкілля і лише там, де це ще можливо. В деяких регіонах окремі екосистеми були повністю знищені.





Екологічний календар