Новини. Події

12.05.2024
Втрати у заповіднику Асканія-Нова
Вже давно не було новин з біосферного заповідника «Асканія-Нова», який досі в складі територій ...

Детальніше...

05.05.2024
Ворог знищує українські ліси
Всі знають як виглядають українські міста після місяців боїв та артилеристських протистоянь – це ...

Детальніше...

26.04.2024
Пересохле водосховище знову стає водоймою
На територію, де раніше було Каховське водосховище прибуває вода, такі висновки можна зробити за останніми ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Через війну популяція зубрів значно скоротилася

21.02.2024

Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під російською окупацією у 2022 року. Територія НПП зазнала потужних артилерійських і мінометних обстрілів, звісно, не обійшлося без втрат серед чотирилапих мешканців парку. Як наслідок, не залишилося жодного дорослого самця зубра. Якщо найближчим часом не заселити туди хоча б одного бика, то ця субпопуляція приречена на вимирання. Між іншим ці тварини занесені до Червоної книги України. Наразі громадські організації збирають кошти на транспортування зубрів з Вінниччини. Активісти зазначають, що це високовартісний та важкий з точки зору бюрократії процес.

У більшості країн Європи, зокрема в Україні, зубра в дикій природі знищили повністю. І лише завдяки природоохоронним заходам вдалося частково відновити окремі субпопуляції.

І якщо збереженням зубрів в нас займаються волонтери та активісти, то на захист вовків нарешті встало Міндовкілля. Міністерство зараз працює над розробкою концепції захисту популяції вовка, кота дикого та інших представників фауни. Подібні заходи є умовою Бернської конвенції охорони дикої флори та фауни й природних середовищ існування в Європі. А також для збереження червонокнижних тварин, які страждають в умовах повномасштабної війни. Разом із зоозахисними організаціями високопосадовці планують вносити відповідні зміни в законодавство.

Що ж, можемо лише побажати чиновникам не баритися , адже наразі в Україні (так само як і в Росіі, Білорусі, Молдові, Північній Македонії) вовків знищують, бо вони перебувають у статусі шкідника. В 15 країнах Європи вовк занесений до Червоної книги і охороняється, ще у 5 країнах – охороняються частково.

Екологічний календар