Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Підпал чи нещасний випадок

13.03.2024

Нажаль наше довкілля потерпає не тільки від рук росіян. Поки увага більшості українців прикута до подій на фронті неблагонадійні співгромадяни тишком-нишком нищать природу через свою жадібність. Днями нічне небо над Києвом освітила заграва – палав екопарк «Осокорки», що біля озера Тягле (Дарницький район). Це сталося 5 березня, ближче до півночі співробітники ДСНС загасили полум’я попри те, що паводки та підтоплення ускладнювали під’їзд пожежної техніки до вогню. Вогнеборці застосовували дрони та болотоходи.

«За попередніми даними, вигоріло близько 3 гектарів території, зокрема і частина ландшафтного заказника “Осокорківські луки”. Якої саме шкоди наніс вогонь системі заповідних водно-болотних угідь з’ясують екологи. Територія має природоохоронний статус — знищення флори та фауни там суворо заборонено. За такі дії, кримінальний кодекс України передбачає штраф 8,5 млн грн або позбавлення волі на 3 роки», — зазначили в Київській міській військовій адміністрації.

Активісти, депутати та екологи переконані, що загоряння сухої трави сталося через підпал. Поліцією Києва вже розпочато кримінальне провадження за статтею «Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду». Встановлюються причини загоряння, особи, які можуть бути причетними до пожежі, а також сума завданих збитків. Активісти кажуть, що збитки величезні, бо на площі трьох гектарів жили зайці, їжаки та гніздувалося безліч птахів. Тварини навряд чи змогли врятуватися від вогню, який насувався стіною.

Це місце вже давно ласий шматок для забудовника. 15 років активісти боронили луки та болотяні угіддя і намагаються присвоїти їм статус території, що охороняється. У 2019 році саме завдяки їх зусиллям вдалося створити два ландшафтні заказники «Осокорківські луки» та «Озеро Тягле», де і сталася масштабна пожежа. Більше того - чотири ділянки на Осокорках, от-от планували включити до «Смарагдової мережі» як природоохоронні території міжнародного значення. Також ця ділянка слугує природним бар’єром на шляху ворога до Києва.

У підпалі звинувачують компанію-забудовника StolitsaGroup. Громада обурена тим, що компанія намагається знищити і забудувати 200 га останньої зеленої зони на Осокорках. Співробітники екопарку розповідають, що невідомі особи їм надсилали через телеграм погрози і погрожували саме підпалом. StolitsaGroup пов’язують зі спонсоркою партії "Батьківщини" Владою Молчановою.

Довідка:Екопарк Осокорки" – це місце в Києві для активного відпочинку на природі. Тут є заплавні луки озера, молодий ліс. На Осокорках збережено унікальні дикі території. Це нетипово для міст. Найбільша цінність – водно-болотні угіддя. Крім озер, найбільшою цінністю "Екопарку Осокорки" є добре збережена екосистема лівобережної заплави Дніпра з унікальними для великого міста природними ландшафтами заплавних лук і багатим біорізноманіттям. Землю на лівому березі віддали під забудову ще за часів каденції мера Олександра Омельченка.





Екологічний календар