Новини. Події

12.05.2024
Втрати у заповіднику Асканія-Нова
Вже давно не було новин з біосферного заповідника «Асканія-Нова», який досі в складі територій ...

Детальніше...

05.05.2024
Ворог знищує українські ліси
Всі знають як виглядають українські міста після місяців боїв та артилеристських протистоянь – це ...

Детальніше...

26.04.2024
Пересохле водосховище знову стає водоймою
На територію, де раніше було Каховське водосховище прибуває вода, такі висновки можна зробити за останніми ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Ворог знищує українські ліси

05.05.2024

Всі знають як виглядають українські міста після місяців боїв та артилеристських протистоянь – це суцільна кам’яна пустеля. Населені пункти стають непридатні до життя навіть для безпритульних тварин, не кажучи вже про людей. На жаль, те саме відбувається і в природному середовищі. На Лиманському нампрямку ми втрачаємо понад 100 гектарів лісу за тиждень: обстріли, мінування та пожежі змушують тварин та птахів покидати свої звичні місця проживання у пошуках порятунку. Наразі вогнем знищено вже понад 6,5 тис. га лісів Лиманського лісгоспу, з яких 100 гектарів лише за останній тиждень.

Центр екологічної інформації Гончарівки нагадує, що ця місцевість перебувала пів року під окупацією у 2022 році. Для Лиманського лісгоспу окупація стала періодом мародерства та розорення:

- знищення окупантами 80% Нацпарку “Святі гори”, до складу якого входить частина Лиманського лісгоспу;

- тотальне руйнування унікальної екологічної стежки “Лісове намисто”, яка щороку приваблювала десятки тисяч туристів. Через обстріли по лісах розбіглися екзотичні тварини (альпаки, поні, кенгуру, страуси), які не пристосовані до життя у дикій природі;

- повне знищення інфраструктури лісгоспу

Втім, навіть попри щоденні обстріли та мінування співробітники держпідприємства намагаються зводити кінці з кінцями та «по гарячих слідах» рятувати, те що ще можливо зберегти та відновити. Торік на місці спаленого лісу було висаджено перші 9000 саджанців хвойних. Цьогоріч – у планах відновити ліси Лиманщини на площі 100 гектарів. Наскільки подібні кроки є вдалими покаже час та моніторинг ситуації.

Майже 90% усіх лісових пожеж від початку 2024 року виникло внаслідок російської збройної агресії.

Екологічний календар