04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...
26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії. ...
25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...
Вже більше ніж рік минув відколи окупанти підірвали Каховську ГЕС, а наслідки досі вивчаються. Ми присвятили багато матеріалу цій трагедії, розповідали про сам підрив і про збитки заподіяні цим терактом. Але знову з’являється інформація, якою ми не можемо не поділитися.
У водосховищі мешкали щонайменше 43 види прісноводної риби. Після осушення водосховища загинуло близько 11 400 тон риби. Крім того, повністю вимерли рідкісні види риб. Наприклад, ендемічна популяція морського судака. Повністю може зникнути тритон дунайський.
Також шкода була заподіяна і птаству. На постраждалих територіях гніздувалися понад 50 видів птахів, більшість з яких є рідкісними. У тих видів, чия малеча не пристосована до плавання, повінь вбила все потомство. Більшість виводків водоплавних птахів також загинули, оскільки пташенята не могли впоратися з потужною течією. Експерти передбачають можливе зникнення кількох видів птахів у цьому ареалі, зокрема жовтої чаплі, рудої чаплі та великої чепури.
Близько 70% світової популяції мишівки Нордмана опинилися під водою. Така ж ситуація з товстохвостим тушканчиком Фальц-Фейна та сліпаком піщаним, близько 50% популяції, якого постраждали від штучної повені.
Що буде далі з тими видами птахів і тварин, яким вдалося вижити попри критичні втрати дізнаємося згодом. Центр екологічної інформації Гончарівки слідкує за подіями.
Фото взято з відкритих джерел