Новини. Події

04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...

Детальніше...

26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги  
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії.  ...

Детальніше...

25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Живі води нашого краю

08.02.2011

Одними із найважливіших для збереження біорізноманіття екосистем є водно-болотні угіддя. Вони виконують низку екологічних функцій: очищають воду, забезпечують ресурси для рибальства, відпочинку та наукових досліджень. Вони посідають чільне місце серед найпродуктивніших екосистем, підтримуючи існування багатої та різноманітної дикої природи.

Конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення в першу чергу в якості середовища проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 р. В місті Рамсаре (Іран), і з тих часів носить назву Рамсарської конвенції. День її підписання в 1997 р. був об’явлений Всесвітнім днем водно-болотних угідь. Хотілося б також звернути вашу увагу на те, що Конвенція про водно-болотні угіддя була першим подібним документом ООН, спрямованим на охорону природи, а також першим глобальним міжнародним договором, присвяченим одному типу екосистем.

33 водно-болотних угіддя України загальною площею 744,651 тисяч га входять до переліку територій, що охороняються згідно Рамсарської конвенції.  До водно-болотяних угідь Херсонщини відносяться: 1.  Дельта р. Дніпро; 2. Тендрівська затока; 3. Ягорлицька затока; 4. Каркінітська та Джарилгацька затоки; 5. Центральний Сиваш; 6. Східний Сиваш; 7. Великий Чапельський під.

Сьогодні ми зі студентами-екологами Херсонського державного університету мали змогу прослухати лекцію про водно-болотяні угіддя від відомого в нашому місті природоохоронця, старшого наукового співробітника Херсонського обласного краєзнавчого музею, Підгайного Михайла Миколайовича.

(Акімова С., керівник Центру екологічної інформації)







Екологічний календар