04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...
26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії. ...
25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...
Одними із найважливіших для збереження біорізноманіття екосистем є водно-болотні угіддя. Вони виконують низку екологічних функцій: очищають воду, забезпечують ресурси для рибальства, відпочинку та наукових досліджень. Вони посідають чільне місце серед найпродуктивніших екосистем, підтримуючи існування багатої та різноманітної дикої природи.
Конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення в першу чергу в якості середовища проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 р. В місті Рамсаре (Іран), і з тих часів носить назву Рамсарської конвенції. День її підписання в 1997 р. був об’явлений Всесвітнім днем водно-болотних угідь. Хотілося б також звернути вашу увагу на те, що Конвенція про водно-болотні угіддя була першим подібним документом ООН, спрямованим на охорону природи, а також першим глобальним міжнародним договором, присвяченим одному типу екосистем.
33 водно-болотних угіддя України загальною площею 744,651 тисяч га входять до переліку територій, що охороняються згідно Рамсарської конвенції. До водно-болотяних угідь Херсонщини відносяться: 1. Дельта р. Дніпро; 2. Тендрівська затока; 3. Ягорлицька затока; 4. Каркінітська та Джарилгацька затоки; 5. Центральний Сиваш; 6. Східний Сиваш; 7. Великий Чапельський під.
Сьогодні ми зі студентами-екологами Херсонського державного університету мали змогу прослухати лекцію про водно-болотяні угіддя від відомого в нашому місті природоохоронця, старшого наукового співробітника Херсонського обласного краєзнавчого музею, Підгайного Михайла Миколайовича.
(Акімова С., керівник Центру екологічної інформації)