04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...
26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії. ...
25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...
Українське товариство охорони птахів спільно з Національним еколого-натуралістичним центром оголосили Всеукраїнську акцію «Синиця блакитна — птах 2011 року». Ми теж вирішили долучитися до акції в цьому році і провести спостереження за синицею блакитною.
Як ви, можливо, знаєте, синиці блакитні, як і всі інші представники родини Синицевих, поїдають велику кількість шкідливих комах, чим приносять людям величезну користь у боротьбі зі шкідниками лісів, парків, садів. Тому необхідно їх оберігати. А щоб робити це правильно та успішно, слід більше дізнатися про птаха.
З цією метою ми запросили до спостереження-знайомства з птахом учнів спеціалізованої школи №2. І провели такий собі «віртуальний бьордвотчінг» (детальніше про бьордвочтінг можна почитати тут). Всі присутні мали змогу прослухати розповідь про спосіб життя та середовище існування синиці блакитної від відомого в нашому місті природоохоронця, старшого наукового співробітника Херсонського обласного краєзнавчого музею, Підгайного Михайла Миколайовича. Запропоновані дітям фото та відеоматеріали, доповнені записом співу птаха, створили відчуття спостереження за синицею блакитною у природі.
Часом буває дуже легко створити для себе корисну годину відпочинку. Спробуйте.
(Смоліна О., керівник Центру екологічної інформації)