04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...
26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії. ...
25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...
Саме під такою назвою відбувся ІІ Міжнародний туристичний форум на Херсонщині (19-20.04.12).
Метою Форуму є визначення сучасних тенденцій розвитку екологічного туризму в країнах Чорноморського басейну та роль України в цьому процесі. Серед гостей Форуму були консули та представники Росії, Естонії, В’єтнаму, Грузії, Польщі, Чехії, Білорусі та інших країн світу.
В ході роботи Форуму було розглянуто широке коло питань щодо розвитку екологізації туризму, передачі досвіду, налагодження співпраці між суб’єктами туризму України та країн Чорноморського басейну, обговорення питань просування туристичних продуктів. Форум було використано як майданчик для ефективного спілкування представників дипломатичного корпусу, центральних та регіональних органів державної влади, муніципальної влади та науковців, бізнесменів, представників громадських організацій, засобів масової інформації.
У рамках Форуму проходили засідання круглих столів, зокрема «Рекреаційно-туристичний потенціал природно-заповідного фонду Причорномор’я». Під час цього заходу були заслухані доповіді директора біосферного заповідника «Асканія-Нова ім. Ф.Е. Фальц-Фейна» Гавриленко В.С. «Досвід Біосферного заповідника «Асканія-Нова ім. Ф.Е. Фальц-Фейна» в сфері туристичної діяльності»; завідувача кафедри економічної та соціальної географії ХДУ Пилипенка І.О. «Природно-рекреаційні ресурси Херсонської області»; доктора біологічних наук, доцента кафедри ботаніки ХДУ Мойсієнко І.І. «Нові привабливі в туристичному відношенні заповідні об’єкти Херсонщини».
Про критичне становище популяцій диких тварин як ресурсу для полювання на Херсонщині зазначив Роман Є.Г., начальник відділу охорони НПП «Олешківські піски».
По закінченню роботи круглого столу було вирішено:
- провести комплексне дослідження існуючих і перспективних об'єктів природно-заповідного фонду Херсонської області та Північного Причорномор'я з метою їх подальшого рекреаційного та туристичного використання.
- запропонувати різні види та форми використання об'єктів природно-заповідного фонду у цілях туризму і рекреації з урахуванням допустимих норм рекреаційного навантаження.
- проводити активну популяризацію об'єктів природно-заповідного фонду Північного Причорномор'я.
- продовжити роботу щодо створення нових атрактивних об'єктів природно-заповідного фонду національного значення у степовій зоні півдня України, зокрема національного природного парку «Кам'янська Січ» (Херсонська область, Бериславський р-н) та регіонального ландшафтного парку «Долина курганів» (Херсонська область, Голопристанський район).