Новини. Події

04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...

Детальніше...

26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги  
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії.  ...

Детальніше...

25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Засідання за «круглим столом» «Збережімо Дніпро-Славуту для нащадків!»

24.04.2013

23 квітня в Центрі екологічної інформації відбулось засідання за «круглим столом» на тему: «Збережімо Дніпро-Славуту для нащадків!»
Організатори заходу: Херсонський державний аграрний університет, Херсонський державний університет та Херсонська міська організація Народного Руху України.
Тематика засідання об’єднувала питання, які стосуються збереження водних ресурсів Дніпра та доповнення законодавчих актів, що регулюють використання фосфатовмісних миючих засобів.
В роботі «круглого столу» взяли участь: доктор біологічних наук, професор Бойко Михайло Федосійович, доцент кафедри органічної та біологічної хімії ХДУ, кандидат хімічних наук Волкова Світлана Андріївна, голова міської організації Народного Руху України Гавриш Павло Олександрович, кандидат біологічних наук, доцент Пилипчук Людмила Львівна, голова незалежної громадської екологічної ради Херсонської області, кандидат хімічних наук Романенко Григорій Михайлович, доцент кафедри хімії та екології ХНТУ, кандидат сільськогосподарських наук Малєєв Володимир Олексійович, старший викладач кафедри хімії та екології ХНТУ Кузнєцов Сергій Іванович, професор кафедри ботаніки ХДУ, доктор біологічних наук Мойсієнко Іван Іванович, лікар туберкульозної лікарні Кулик Ігор Васильович, студенти ХДУ, ХДАУ та небайдужі херсонці.
Присутні дізнались про: «Фосфатну загрозу здоров’ю українців, чистоті питної води на Україні та рибним запасам Дніпра») (виступ Волкової С.А.), «Про критичний стан Дніпра та шляхи його вирішення» (виступ Романенка Г.М.) та інші теми екології Дніпра.
Нагадаємо, що фосфатовмісні засоби за останні 10-15 років заборонені майже у 40 розвинених країнах. Підставою для цього були докази, що фосфати разом з супроводжуючими поверхнево-активними речовинами повністю не відполіскуються, викликають алергічні захворювання шкіри, а також частково потрапляють у кров, впливаючи на її стан.
Ще більшу небезпеку створює та частина мийних засобів, що зі стічними водами потрапляє у водойми. Фосфати як ефективні добрива для зелених рослин починають стимулювати ріст водоростей. Особливо швидко розмножуються синьо-зелені водорості. Вони вкривають поверхню водойми суцільною плівкою, перешкоджаючи надходженню кисню. Вітер збиває плівку у пастоподібну масу, де починаються процеси розкладання – у воду надходять отруйні речовини, у повітря сірководень. Кількість кисню у воді різко зменшується і це викликає замори риби.
За останні 10 років лише у Дніпро щорічно надходить біля 3 тис. т. фосфатів, а вченими доведено, що 1 грам фосфатів сприяє росту від 5 до 10 кілограмів водоростей, 80% з яких – синьо-зелені.
Закінчилась зустріч проведенням дослідів, які допомагають виявити вміст фосфатів в тому чи іншому миючому засобі.
В результаті обговорення було сформовано проект відкритого листа керівникам держави, який стосується проекту закону про дозвіл використання фосфатів.
Всі учасники заходу переконані, що лише об’єднавшись, ми можемо зберегти Дніпро для прийдешніх поколінь!

(Смоліна О., керівник Центру екологічної інформації)

Відеосюжет ТРК ВТВ плюс







Екологічний календар