04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...
26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії. ...
25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...
Основною причиною виникнення пожеж є порушення громадянами «Правил пожежної безпеки» в Національному природному парку «Олешківські піски» під час відпочинку, а також випалювання сухої трав’яної рослинності на сільсько-господарських угіддях, пустищах, вздовж доріг. Сильні вітри розповсюджують вогонь на прилеглі території, чим створюють реальну загрозу їх знищення.
Однією з основних задач протипожежної пропаганди на території НПП «Олешківські піски» є попередження пожеж, що здійснюється шляхом щоденного контролю за дотриманням мір пожежної безпеки, виконанням протипожежних вимог серед населення.
За даними статистики, до 90% лісових пожеж виникають через недотримання правил пожежної безпеки в місцях роботи та відпочинку.
В результаті пожеж знижуються захисні, водоохоронні та інші властивості лісу, знищується фауна та флора, споруди.
Протипожежна пропаганда здійснюється за допомогою використання засобів масової інформації, показу протипожежних кіно-відеофільмів, популяризації заходів пожежної безпеки через пожежно-технічну літературу (брошури, листівки), наочно-зображувальні матеріали (плакати, буклети), проведення лекцій, бесід, інструктажів.
Службою державної охорони ПЗФ проводяться спільні рейди разом з працівниками Голопристанського РВ УМВС України в Херсонській області на території науково-дослідного природоохоронного відділення «Буркути» по забезпеченню дотримання вимог природоохоронного законодавства та правил пожежної безпеки.
Працівники НПП «Олешківські піски» звертаються до голів сільських рад, а також до населення з проханням контролювати місця свого відпочинку на природі, дотримуватись правил пожежної безпеки, з обережністю розводити багаття в відведених для цього місцях.
Перебуваючи на території науково-дослідного відділення «Буркути», дотримуйтесь правил пожежної безпеки!
Кожному відвідувачу Парку необхідно дотримуватись правил поведінки:
- не розводити вогнища в пожежонебезпечний період!
- не підпалювати суху траву на полях та галявинах;
- не кидати сірники або недопалки;
- не заїжджати безпосередньо на територію Парку механічними транспортними засобами – іскри від них можуть викликати займання вогню;
- не залишати на сонці пляшки, залишки скла та сміття.
Пам’ятайте що, необережне поводження з вогнем може призвести до непоправного лиха – втрати значної кількості лісів та степу!
Інформацію надано інспектором з охорони ПЗФ, НДПВ «Буркути» Кулідою С.С.