04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...
26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії. ...
25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...
Весь світ сьогодні відмічає День водно-болотних угідь. У Центрі екологічної інформації з цієї нагоди зібралася молодь на годину запитань та відповідей «Збережемо водно-болотні угіддя Херсонщини». Вихованці гуртка «Юні охоронці природи» презентували свої наукові роботи: «Дослідження флористичного складу водойм дельти Дніпра», «Рослини плавневих лісів», «Сучасний стан річки Вірьовчиної в межах Шуменського мікрорайону м. Херсона», «Краса та біль Нижньодніпровських плавнів».. На заході були присутні експерти з теми, які коментували виступи учнів. Це:
- Роман Євген Григорович, зоолог-дослідник;
- Підгайний Михайло Миколайович, старший науковий співробітник науково-природничого відділу краєзнавчого музею м.Херсон;
- Романенко Григорій Михайлович, голова Незалежної громадської екологічної ради Херсонської області, член Національної екологічної ради України.
Водно-болотні угіддя відносяться до найбільш продуктивних, але одночасно і вразливих екосистем планети. Вони є місцями біологічного різноманіття, джерелами води та первинної продуктивності, від яких залежить існування великої кількості видів рослин, птахів та тварин. Саме тому збереження цих територій є дуже важливим. Дослідження, які сьогодні були представлені в Центрі, перш за все, допомагають у справі збереження водно-болотних угідь, а також у поширенні інформації про їх стан.