Новини. Події

04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...

Детальніше...

26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги  
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії.  ...

Детальніше...

25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Найбільша пустеля України на Херсонщині!

24.02.2016

Природа України дарує нам чудову можливість – побувати в справжній пустелі! Олешківські піски – одна з найбільших пустель Європи. Пустеля складається із високих піщаних барханів, територія між якими частково покрита витривалою степовою рослинністю. Саме витривалою, адже температура пісків влітку може сягати 70-75 °С. Мікроклімат – напівпустельний, гарячі потоки повітря розганяють дощові хмари, тому дощів менше, ніж в Херсоні.

23 лютого 2010 року Указом Президента України №221 було створено Національний природний парк «Олешківські піски». Саме з цієї нагоди в Центрі екологічної інформації книгозбірні відбулась тематична зустріч «Найбільша пустеля України» зі студентами Херсонського гідрометеорологічного технікуму.

Співорганізаторами заходу стали: представники НПП «Олешківські піски» Лазарєва Алла Леонідівна і Єфремова Вікторія, та Климентенко Анастасія (керівниця Центру екологічної інформації).

Учасники зустрічі дізнались багато нового про Олешківську пустелю. Наприклад те, що Олешківські піски нагороджені спеціальною відзнакою в конкурсі «7 природних чудес України». Єфремова Вікторія представила студентам світ природи Парку, а Лазарєва А.Л. розповіла про природоохоронну діяльність Парку та перспективи його розвитку.

Також увагу студентів звернули на основні фактори впливу на екологічну ситуацію в регіоні. А саме: зменшення площі лісу та зменшення шару піску. Штучно насаджені щільні соснові ліси покликані стримувати пустелю, але їх вирубка та часті пожежі можуть призвести до розширення піщаного масиву. В той же час, відбувається неконтрольований вивіз піску.

Створення Національного природного парку мало на меті збереження унікальної природної зони, якою є Олешківські піски. Саме тому його діяльність є такою важливою. Тож бережімо його разом!

 

 







Екологічний календар