04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...
26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії. ...
25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...
Нещодавно в Центрі екологічної інформації відбулися екодебати. В бібліотеку завітали студенти Херсонського гідрометеорологічного технікуму, які дізналися, що 2 лютого 2017 року відзначався Всесвітній день водно-болотних угідь під девізом «Водно-болотні угіддя для зменшення впливу стихійних лих». Студенти довідалися, що водно-болотні угіддя відіграють значну роль у зменшенні впливу таких екстремальних погодних явищ як повені та посухи. Відзначається цей день саме задля поширення інформації про корисні властивості та важливість охорони цих територій.
Потім тренінг з гри в дебати для студентів провів запрошений гість Сергій Жижко, президент дебатного клубу «John Howard`s debate club» при ХДУ. Після – відбулась і дебатна гра.
Тему для екодебатів було обрано широку: «Ця палата вважає, що повноваження в сфері управління природоохоронними територіями в Україні необхідно передати від держави громадським організаціям», але під час гри студенти приводили приклади щодо національного природного парку «Нижньодніпровський», який було створено з метою охорони водно-болотних угідь Херсонщини. Гра дозволила студентам приміряти на себе роль і еколога, який опікується збереженням і станом природоохоронних територій (зокрема водно-болотних угідь), і менеджера цих територій, для якого важлива ефективність діяльності.
Також завдяки грі студенти звернули увагу на необхідність взаємодії державного і громадського сектору, зокрема у питанні охорони навколишнього середовища.