04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...
26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії. ...
25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...
П’ять відсотків території України зайняті під сміттєзвалища! Якщо ви не хочете, щоб 400 кг сміття, яке ви створюєте щороку, залишалося на сміттєзвалищах і забруднювало грунт, воду та повітря, то починайте сортувати відходи вдома. Як це робити, радить Екоцентр книгозбірні.
По-перше, наступного разу, коли понесете пакет зі сміттям із квартири до баку, задумайтесь про те, що буде з цим сміття далі. Про всяк випадок, наша відповідь – воно гнитиме роками на сміттєзвалищі та забруднюватиме навколишнє середовища.
По-друге, будьте спокійні та впевнені, адже сортувати – це не складно. Головне – захотіти. Радимо ознайомитися з матеріали-рекомендаціями по сортуванню вдома:
- Основи домашньої практики роздільного збору побутових відходів
- Рекомендації по сортуванню сміття
По-третє, відсортувавши та зібравши відходи вдома, здайте їх у найближчий пункт прийому вторсировини. Більшість пунктів відмічені на інтерактивній карті.
По-четверте, якщо у вас залишились запитання або ви бажаєте поділитися власними успіхами, звертайтеся в Центр екологічної інформації. Ми також є на ФБ.
Сподіваємось, вас також надихне відео про сортування відходів з програми «Ранок на Скіфії» з Анастасією Климентенко, керівницею Екоцентру.