04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...
26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії. ...
25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...
За допомогою наших очей ми бачимо все, що нас оточує. Але інколи для того, щоб побачити найдрібніші частинки будь-якого матеріалу та речовини ми маємо
використовувати спеціальні прилади – мікроскопи. Ще в XVII столітті голландський торговець Антоні ван Левенгук одним з перших створив власний мікроскоп. А сьогодні, в XXI столітті ми користуємось мікроскопом, який носить його ім’я - Levenhuk DTX 500 LCD з вбудованим ЖК-дисплеєм.
Саме такий мікроскоп з’явився в нашій бібліотеці. Це один з приладів творчого майданчика Maker Space, який з’явився в бібліотеці за сприяння програми «Вікно в Америку» Посольства США в Україні. Майданчики Maker Space – це світовий формат креативного простору майстерень, місце для втілення ідей, проведення експериментів, набуття нових практичних навичок і застосування їх на практиці, а також місце цікавого спілкування, наукових дискусій та веселого дозвілля. Сьогодні вони дуже популярні на Заході.
Новинка – мікроскоп – дозволяє вивчати мікропрепарати зі збільшенням від 20 до 500 крат та зберегти результати дослідження у вигляді фотографій та відеозаписів на карту пам'яті microSD.
Випробовували мікроскоп вже в Центрі екологічної інформації: і бібліотекарі, і студенти-екологи. Було перевірено збільшений вигляд різноманітних матеріалів. Якщо ви також маєте бажання чи необхідність скористатися мікроскопом, запрошуємо в бібліотеку на майданчик Maker Spacе.