Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоЯк і кожна казка, наша розповідь починатиметься зі звичного «були собі…», та ні, чому «були» - є!
Отже, є в Києві така відома природоохоронна громадська організація Київський еколого-культурний центр. В минулому році він розпочав акцію «Стародавні та видатні дерева України», було створено фотогалерею таких дерев. Центр провів прес-конференцію по стародавнім деревам України. Восени Міністерство охорони навколишнього природного середовища видало Наказ про збереження вікових деревВражаюча кількість вікових дерев Київа нещодавно отримали статус пам’яток природи місцевого значення.  А на початку вересня відбулися нові приємні події. Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 6 липня 2010 року № 274 був затверджений перелік видатних дерев – переможців Всеукраїнського конкурсу «Національне дерево України». Докладніше про це ви можете прочитати на сайті екоклубу Зелена хвиля

На жаль, інформацію по віковим деревам Херсонської області представлено не було. Ми вирішили заповнити цю лакуну. Тому, що такі дерева в нас є. І ми справді маємо, чим пишатись. Ми приєднались до акції Київського еколого-культурного центру і почали вимірювати наші дуби. Це була приказка, а тут починається справжня казка.

Коли мова йде про могутні дуби, які слова приходять вам найперше? Думаю, вгадаю – «У Лукоморья дуб зеленый…» великого російського поета. Але при чому тут ми? Несподіваним чином виявилось те, що знала, мабуть, більшість херсонців – Олександр Сергійович Пушкін бував в Херсоні, він багато поїздив півднем України. Вчені не перше десятиліття сперечаються про місце розташування казкового Лукомор’я і на разі чіткої відповіді не дали. Одна з версій. А значить ми маємо всі підстави вважати наш край – казковим Лукомор’ям, тим більше, що половці, які ходили нашими степами і залишили нащадкам кам’яних баб, звались «лукоморськими».

І наша акція зі звичайного вимірювання поступово почала перетворюватись на подію казкову. Ми вже виміряли три відомі херсонські дуби. 

Першим був наш найвідоміший дуб  - в парку ім.Леніна (колись Олександрівському). Цей дуб було посаджено в 1880 році. Обхват - 4,80 м. 

 

 

 

 

 

 

 

Другий - так званий "Дуб на Інтенсивці" (від назви училища, яке існувало тут в 30-ті роки минулого століття, тепер це вулиця Арктична неподалік кінотеатру "Іскра"). Його було посаджено в 1890 році. Обхват цього дерева - 5,10 м! Сюжет про це знімав місцевий телеканал ВТВ. Цей сюжет ви можете знайти і на YouTube.

З часом знайшлася майстриня, Галина Адамівна Коча, яка зголосилася сплести казковий цеп (цінний, насамперед, своєю «ексклюзивністю» витвір сучасного арт-напрямку Ярнбомбінг ). Знайшовся кіт (не кіт, а справжній тигр Ніни Марченко)

І ось вже відомі всім строки в нашому цьогорічному виконанні будуть виглядати так:

«У Лукоморья дуб зеленый
Цветная цепь на дубе том
И днем, и ночью тигр ученый
Все ходит по цепи кругом…»

 

Але найперша наша спроба додати казковості подіям зіштовхнулась з по-справжньому казковими перешкодами, про які написали місцеві Інтернет-ресурси

http://om222.blogspot.com/2010/01/blog-post_1146.html

http://ssprava.org/newscomdet.php?id=6&mod=624〈=&PHPSESSID=e3fd81d9de4be17ecb3f7514fa823563


Отже, третій дуб ми знайшли в "Казенному саду" (колись так називався найстарший херсонський парк). Вік "Катериненського" дуба достеменно невідомо. Обхват - 4,15 м.

Наступна наша подорож, сподіваємось, буде такою самою цікавою, сповненою пригод, але більш щедрою на приємні враження.  Запрошуємо бажаючих приєднуватись до нашої акції! Будемо також вдячні за мудрі поради.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Екологічний календар